Minął kolejny miesiąc naszej pracy, czas na podsumowanie!
W październiku towarzyszyły nam następujące tematy:
- Na warzywnym straganie
- Zakodowany tydzień
- Jak przekazać wiadomość?
- Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę…
Ten miesiąc rozpoczął się warzywnie, a dokładnie od wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy. Przypomnieliśmy sobie jakie znamy warzywa, a także poznaliśmy wiele nowych. Niektórzy z nas nauczyli się nawet caaaałego wiersza na pamięć! Brawo! Mieliśmy wiele warzywnych wyzwań: marchewka z kuleczek bibuły – ćwiczenia małej motoryki, teatrzyk sylwet, dopasowywanie napisu do obrazka – globalne czytanie, ćwiczenia na koordynację wzrokowo – ruchową, a także nasze ulubione w tym roku szkolnym wyścigi cebuli, czyli ćwiczenia gimnastyczne.
Kolejny tydzień był zakodowany, a to za sprawą Europejskiego Tygodnia Kodowania – Codeweek. Po raz kolejny wzięliśmy udział w tej inicjatywie. Nasza kreatywność nie ma granic, wykorzystujemy do kodowania gotowe rozwiązania, ale…potrafimy też sami wiele stworzyć. Rozbudzamy kreatywność i aktywność dzieci do poszukiwania ciekawych i nietypowych rozwiązań. Dzieci stworzyły własną grę „Droga do…”, ustaliły zasady, przestrzegały reguł, poruszały się wg ustalonego kodu. Ale to nie wszystko, bo mieliśmy w sali kota, który też był zakodowany 😉 no tak… przecież, to był zakodowany tydzień!
Święto Poczty Polskiej, czyli jak przekazać komuś wiadomość. Rozmowy dotyczące przekazywania wiadomości są bardzo interesujące, dzieci podają wiele sposobów na to, jak można się z kimś porozumieć: internet, rozmowy przez kamerkę, wysyłanie wiadomości, przesyłanie paczek za pomocą paczkomatu i gdzieś na samym końcu po małej podpowiedzi pojawia się…poczta i list. Wszechobecna technologia i komputeryzacja przysłaniają tradycyjne listy, ale my o nich nie zapominamy. Każde dziecko otrzymało kopertę, znaczek i przygotowało swój własny list. Stworzyliśmy też skrzynkę pocztową, zbudowaliśmy pocztę wykorzystując klocki LEGO®Education, a także wybraliśmy się na spacer do pobliskiej poczty, żeby wysłać list. Gdzie wysłaliśmy list i jak on wyglądał, o to proszę zapytać dzieci 😉
Ostatni tydzień października był magiczny, kolorowy i pełen wrażeń. Mowa oczywiście o teatrze! Nasza sala zamieniła się w teatr, była scena, kurtyna, kukiełki, aktorzy, rekwizyty. Nie zabrakło wystąpień, czy zabawnych przedstawień. Zdobycie wiedzy o teatrze pozwoliło nam doświadczyć wszystkiego „na żywo” w Olsztyńskim Teatrze Lalek – o czym można więcej przeczytać w poprzednim artykule. Wyprawa do teatru była wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków, które doskonale wiedzą jak należy się zachowywać w takim miejscu. Przedstawienie z pewnością podobało się dzieciom, dowodem były roześmiane buzie i gromkie brawa na koniec.
Na sam koniec rzecz bardzo ważna! Drodzy Rodzice! Dziękujemy za wspieranie nas i swoich dzieci w procesie edukacyjnym. Niby, to jest tylko sznureczek na lewej rączce ale dla dzieci jest, to BARDZO ważne. Jeszcze długo i na wiele sposobów będziemy utrwalać lewą i prawą stronę, robimy też coraz trudniejsze zadnia, cieszymy się, że mamy w Państwu wsparcie.